01.03.2022

Vai faktorings starptautisko pārvadājumu gadījumā atmaksājas?

Maksājumu gaidīšana pret ieguldījumiem attīstībā

Vai faktorings starptautisko pārvadājumu gadījumā atmaksājas?

“Faktorings” ir viens no tiem vārdiem, kuru izdzirdot, daži uzņēmēji reaģē ar zināmu neuzticību. Vai tiešām ir no kā baidīties? Mēs TIMOCOM uzskatām, ka nav. Tādēļ sadarbībā ar JITpay esam radījuši iespēju saviem klientiem pasūtīt faktoringu transporta biržas līmenī, kas garantē uzticamu un ātru samaksu par veiktajiem transporta pakalpojumiem un ievērojami atvieglo formalitāšu kārtošanu. Šī opcija attiecas uz 98 % mūsu kravu pārvadājumu piedāvājumu Smart Logistics System. Pakalpojuma izmaksas ir nelielas un sākas no tikai 1,99 % no kravas pārvadājuma cenas. 

„Faktoringa priekšrocība neapšaubāmi ir ātra rēķina apmaksa, it īpaši, ja termiņš pārsniedz 60 dienas. Tas diemžēl notiek ļoti bieži, un no likviditātes taču ir atkarīga transporta un citu uzņēmumu darbība," – Lidija Šaijere, LUTEK-TRANS.

To, kā šis risinājums darbojas praksē, redzams ikdienas darbā Gorzovas Lielpolijas uzņēmuma LUTEK-TRANS (TC ID 240063), kas bija viens no pirmajiem, kas piedalījās JITpay faktoringa testā, izmantojot TIMOCOM sistēmu.

Viss sākas ar pamatiem...

LUTEK-TRANS ir transporta un loģistikas uzņēmums ar desmit gadu pieredzi tirgū. Tas specializējas eksporta, importa un kabotāžas pārvadājumos visas Eiropas teritorijā.  Nepārtraukti augošais kravas automašīnu parks jau pa gabalu ir atpazīstams pēc tam raksturīgās sarkanās krāsas ar pamanāmo baltu logotipu. Papildus galvenajai mītnei Polijā uzņēmumam ir arī filiāle, kas veiksmīgi darbojas Berlīnē (TC ID 388693).

„Mēs tirgū esam jau 10 gadus, lielā mērā pateicoties mūsu pašu apņēmībai, jo ne vienmēr ir gājis viegli." atzīst uzņēmuma līdzdibinātāja Lidija Šaijere (Lidia Schayer). „Lai izdzīvotu nozarē, ir pastāvīgi jāattīstās, tādēļ mēs pastāvīgi paplašinām savu piedāvājumu un ieguldām līdzekļus jaunos transportlīdzekļos.

Tomēr tas nebūtu bijis iespējams, ja uzņēmuma politika nebūtu balstīta uz stabiliem pamatiem." Lidija Šaijere min divus no tiem: „Pirmkārt, mums ir lieliska komanda, kas palīdz mums augt. Turklāt mēs ļoti lielu uzmanību pievēršam drošībai uz ceļa un ne tikai. Tas ļauj mums piegādāt preces neskartas un laikā, tādējādi ļaujot noturēt pastāvīgos klientus. Lielākā daļa no tiem, kuri vismaz vienu reizi ir izmantojuši mūsu pakalpojumus, paliek mums uzticīgi."

... un beidzas ar naudu

LUTEK-TRANS īpašniekiem ir skaidri noteikti mērķi:

„Mēs vēlamies rūpēties par klientu, būt par tādu uzņēmumu, ko ir vērts ieteikt, un paveikt savu darbu pēc iespējas labāk, jo tas nozīmē uzticamus darījumu partnerus un sola labu sadarbību nākotnē," apgalvo Lidija Šaijere.

„Viens no soļiem ceļā uz šo mērķu sasniegšanu tagad ir jaunu traktoru iegāde, kas, starp citu, ir arī diezgan liels izaicinājums. Mašīnparka attīstība palīdz palielināt peļņu, taču rada arī izdevumus. Lai varētu uzturēt pieaugošo automobiļu skaitu, kā arī ieguldīt līdzekļus jaunu iegādē, ir nepieciešama likviditāte. Risks to pazaudēt bieži vien neļauj uzņēmējiem naktīs mierīgi gulēt. Šajā gadījumā noteikti nepalīdz garie maksājumu termiņi, kas transporta nozarē bieži vien sasniedz līdz pat 90 dienām. Trīs mēnešu gaidīšana, lai saņemtu samaksu par izpildītu pasūtījumu, var pamatīgi pakutināt nervus un ietekmēt maka saturu. Lai no tā izvairītos, daudzi uzņēmumi izvēlas ārējo finansējumu, piemēram, faktoringu, ko, pateicoties mūsu sadarbībai ar JITpay, var izmantot TIMOCOM klienti arī Transporta pasūtījumu līmenī Smart Logistics System."

Kam jādodas ceļā, tam ātra samaksa

LUTEK-TRANS savu faktoringa piedzīvojumu uzsāka 2020. gadā, izvēloties izmantot uzņēmuma JITpay pakalpojumus. Uz jautājumu par šī risinājuma priekšrocībām Lidija Šaijere atbild īsi:

„Faktoringa priekšrocība neapšaubāmi ir ātra rēķina apmaksa, it īpaši, ja termiņš pārsniedz 60 dienas. Tas diemžēl notiek ļoti bieži, un no likviditātes taču ir atkarīga transporta un citu uzņēmumu darbība. Faktorings to palīdz uzturēt ar nelielām izmaksām."

LUTEK-TRANS, JITpay un TIMOCOM jeb faktorings praksē

Ārējā finansējuma veidi bieži vien izraisa neuzticību to izmaksu, izpildes laika un formalitāšu apjoma dēļ. Tāpēc ir svarīgi analizēt iespējamo risinājumu priekšrocības un trūkumus un attiecīgi izvēlēties labāko. Gorzovas pārvadātājam sadarbība ar TIMOCOM un JITpay nozīmē iespēju izmantot divus pārbaudītus risinājumus vienuviet.

„LUTEK-TRANS ir TIMOCOM klients kopš 2013. gada. JITpay faktoringa pieejamība Kravu biržā ir vēl viens solis šīs sadarbības stiprināšanā,"  skaidro TIMOCOM klientu apkalpošanas speciāliste Agņeška Ščesņaka (Agnieszka Szcześniak). „Uzņēmums LUTEK-TRANS ir ļoti atvērts inovācijām, tādēļ tas labprāt iesaistījās jaunā finanšu risinājuma, kas pieejams ar mūsu Sistēmas starpniecību, testēšanā, lai gan iepriekš bija izmantojuši faktoringu citā veidā. Tas ir lielisks abpusēji izdevīgas situācijas piemērs: klients ātri iegūst līdzekļus turpmākajiem pasūtījumiem un investīcijām, un mēs saņemam vērtīgu atgriezenisko saiti, kas ļauj mums optimizēt arī mūsu darbu."

Viņai pievienojas LUTEK-TRANS loģistikas vadītāja Paulina Blošika (Paulina Błoszyk):

„ Mēs aktīvi izmantojam JITPay faktoringu TIMOCOM sistēmā un esam ar to ļoti apmierināti. Ar JITPay sadarbojamies gandrīz no paša sākuma, un tagad, pateicoties sadarbībai ar TIMOCOM, mums ir vēl labāka finansiālā situācija. Turklāt, kas mums ir ļoti svarīgi, tādā veidā samazinām administratīvo darbu līdz minimumam.

„Mēs sistemātiski izmantojam TIMOCOM biržu, meklējot jaunas kravas. Tas ir arī mūsu avots jaunu sadarbības partneru iegūšanai." secina Lidija Šaijere. „Tas, ka JITpay faktorings ir pieejams biržā, nozīmē, ka varam piekļūt pārbaudītu darījumu partneru datu bāzei un ātri saņemt maksājumu par konkrēto transporta pasūtījumu vienuviet."

Darbs bez izaicinājumiem būtu garlaicīgs

Darbs transporta nozarē nav viegls. Kā mēdz sacīt, visu laiku jābūt acīm pierē. Prasīgie darījumu partneri un neparedzamas situācijas uz ceļa rada lielu stresu gan autovadītājam, gan pārvadātājam. Tādēļ vēl jo svarīgāk ir optimizēt darbu, lai nevajadzētu uztraukties par nevajadzīgo un gūtu gandarījumu no tā, kas padodas vislabāk.

„Man darbā visvairāk patīk tas, ka šajā nozarē nekad nebūs garlaicīgi, jo katra diena sniedz ko jaunu: jaunu pieredzi, jaunus izaicinājumus saistībā ar transportu un saskarsmi ar cilvēkiem." uzsver Lidija Šaijere. „Arī laba komanda ir neaizstājama. Ja mīlat savu darbu, tas nozīmē panākumus, izaugsmi un gandarījumu abām pusēm... tieši tā notiek transporta jomā!"

Lejupielādēt preses relīzi
Uz sākumu