Arī jūsu transporta un loģistikas procesu pārvaldība var būt ātra un vienkārša! TIMOCOM Smart Logistics System ir tieši tas, kas jums vajadzīgs, ja nepieciešams pārvadāt preces, veicat pārvadājumus vai meklējat palīdzību pasūtījumu pārvaldīšanā.

CMR

CMR ir starptautisks līgums par preču pārvadājumiem pa sauszemi šķērsojot valstu robežas.

Saīsinājuma CMR atšifrējums ir "Convention relative au contrat de transport international de marchandises par route". Angļu valodā: Convention on the Contract for the International Carriage of Goods by Road (Konvencija par kravu starptautisko autopārvadājumu līgumu). Konvencija nosaka līgumu slēgšanas tiesību piešķiršanas un to izpildes kārtību, atbildību kavējumu vai pārvadāto preču pazušanas vai sabojāšanas gadījumos. Konvencijā ir arī noteikumi par sūdzībām secīgu kravu pārvadātāju gadījumā. Ja kādā gadījumā CMR noteiktais regulējums nav pietiekams, tiek piemēroti arī attiecīgās valsts tiesību akti. Līgums attiecas tikai uz kravu autopārvadājumiem. Saskaņā ar CMR konteineri un maināmās virsbūves pašas par sevi nav uzskatāmas par transportlīdzekļiem. Šī tipa starptautiskajiem pārvadājumiem tiek noformēta standartizēta CMR pavadzīme.

Vēsture
Konvencija tika izstrādāta ANO vadībā 1956. gadā. Sākotnēji to parakstīja desmit valstis. CMR dibinātājvalstis bija Beļģija, Vācija, Francija, Luksemburga, Nīderlande, Austrija, Polija, Zviedrija un Šveice.

Konvencija tika ratificēta Vācijas Federatīvajā Republikā 1961. gadā un Vācijas Demokrātiskajā Republikā 1974. gadā. Kopš tā laika to ir parakstījušas visas Eiropas valstis, divas Āfrikas valstis (Maroka un Tunisija), kā arī vairākas Centrālāzijas un Vidējo Austrumu valstis.

Termins
Ar terminu CMR principā tiek apzīmēta pati konvencija, taču bieži vien (nepareizi) ar to apzīmē CMRpavadzīmi. Šī standartizētā veidlapa reāli ir nepieciešama tikai preču pārvadājumiem pāri robežām, ja (vismaz) izcelsmes valsts vai galamērķa valsts ir CMR dalībvalsts. Tomēr pārvadājumu nozarē to bieži lieto arī pārvadājumiem valsts robežās.

Kļūstiet par nozares ekspertu

Piesakieties šeit, lai regulāri saņemtu informāciju par to, kā atvieglot savu darbu un paplašināt sava uzņēmuma apvāršņus.


Informatīvā izdevuma abonēšana

Uz sākumu