30.05.2016

Šīs 4 tendences noteiks loģistikas nākotni

Digitalizācija palielina kravas pārvadājumu uzņēmumu konkurētspēju

(1)

Erkrata, Vācija, 30.05.2016. – Pusgads ir galā, un 2016. gadam prognozētās loģistikas tendences tagad ir daudz taustāmākas. Logistics 4.0 izstrāde rada milzīgas izmaiņas uzņēmumos. TimoCom, kas ir viens no nozīmīgākajiem IT pakalpojumu sniedzējiem pārvadājumu nozarē, ir pārliecināts, ka automatizācijai, tīklošanai un digitalizācijai mūsu nozarē būs aizvien lielāka nozīme.

Mobilā datu apmaiņa

Mobilā datu apmaiņa un mobilā interneta lietošana jebkur un jebkurā laikā vairs nav tikai kaut kas tāds, ko lieto tikai privātajā sfērā. Pārvadājumu nozarē, jo īpaši ātrumam, mobilitātei un elastīgumam, ir ārkārtīgi liela nozīme. Lietotājiem ir jāvar droši slēgt darījumus par pārvadājumu veikšanu, atrodoties kustībā. Mūsdienās lietotāji vienkārši pieņem, ka viņiem ir iespēja piekļūt viņu lietojumprogrammām, nezaudējot informāciju, t.i., veicot sinhronizāciju.

 Viedās saskarnes

Nav transporta nozares bez IT. Gandrīz ikviens kravu ekspeditors strādā ar pārziņas programmatūru un vienu vai vairākām kravu biržām. Eiropas lielākā kravas pārvadājumu platforma TimoCom apvieno abas sistēmas ar TC Connect saskarnes palīdzību, kura tika ieviesta pirms 10 gadiem. Pateicoties šai saskarnei, dati par pieejamajām kravām vai transportlīdzekļiem no uzņēmuma pārvadājumu pārvaldības sistēmām uz pārvadājumu biržu nav jāpārsūta manuāli. Papildus šai laiku ekonomējošajai iespējai pārvadājumu uzņēmums, pateicoties datu paketēšanai, iegūst plašāku savas darbības pārskatu. Tādējādi ir vieglāk izmērīt un optimizēt darba ražīgumu.

 

Pārskatāmība izsekojot

Aizvien palielinās nepieciešamība preču pārvadājumos izmantot telemātikas sistēmas ar saukli "Uzticēšanās ir laba, bet pārskatāmība ir vēl labāka". Klienti vēlas saņemt reāllaika informāciju par savu preču atrašanās vietu. Nemaz nerunājot par to, ka telemātika palīdz uzņēmumiem labāk plānot savu resursu izlietojumu. Lai nodrošinātu, ka dispečeriem, kā arī visiem pārējiem ir pastāvīga pārskatāmība, izmantojot dažādas telemātikas sistēmas, Eiropas lielākā kravas pārvadājumu platforma TimoCom ir apvienojusi izsekošanas sistēmas un pārvadājumu biržu. No piegādātājiem/pakalpojumu sniedzējiem neatkarīga izsekošanas platforma nodrošina pieslēgumus visām Eiropā izplatītākajām telemātikas sistēmām.

 

Digitāla datu apmaiņa un datu drošība

Datu un dokumentu lejupielāde un augšupielāde mākoņdatorā, izmantojot datu pārraidi, e-pastu vai publiskos ziņapmaiņas pakalpojumus, profesionālajā pasaulē kļūst aizvien populārāka. Citiem vārdiem runājot: nākotnē tiks digitalizēts viss, ko vien var digitalizēt - pārmaiņas apturēt vienkārši nav iespējams. Principā digitalizācija būtiski uzlabo jūsu spēju konkurēt tirgū. Tiek optimizēta informācijas aprite starp visiem dalībniekiem, un vienlaikus darba procesi notiek gan ātrāk, gan pārskatāmāk. Neskatoties uz to, ir pretrunas starp šķietamo un reālo drošību, kā arī neskaidrība par to, kas tieši notiek ar datiem. Šī iemesla dēļ uzņēmumiem ir nepieciešama digitāla stratēģija savu datu apstrādei. Tas nodrošina, ka lietotāji un pakalpojumu sniedzēji nākotnē turpinās iedrošināt un panākt atbildīgu elektronisko datu apstrādi.

 

Vairāk informācijas par TimoCom varat atrast vietnē www.timocom.lv

 

Lejupielādēt preses relīzi
Uz sākumu