20.05.2016

No transporta līdz loģistikai 4.0

Sektors gatavojas nākotnei

(4)

Erkrata, 20.05.2016. -  kad aprīļa sākumā seši HGV kolonnā izbrauca cauri Eiropai gandrīz pilnībā automātiski, mediju uzmanība bija ļoti liela. European Platooning Challenge parāda, kādā virzienā dodas transports un loģistika, kas jau ir kļuvis iespējams. Vārds “savienojums” pats par sevi šodien ir atslēga uz lielāku efektivitāti un konkurētspēju loģistikā.

Šīs ir nākotnes vīzijas par transporta sektoru: Kravas automašīnas īsās distances veic zemā pretestībā, automātiski reaģē uz citiem satiksmes dalībniekiem, un braukšanas laikā atjaunina ierašanās laiku pie preču platformas, vai digitāli sūta kravas dokumentus.  Ar European Platooning Challenge tika sperts nākamais solis loģistikas nākotnē, un to spēra transportlīdzekļu ražotājs.

Arī citās transporta industrijas nozarēs uzņēmumi ir strādājuši pie savas pievienotās vērtības, un vēl jo svarīgāk - savu piegādes ķēžu savienošanas.  Būs interesanti, kad dažādu industriju uzņēmumi sāks sadarboties. Tikai savienojums to starpā optimizē saskaņotību.

 

Transportlīdzekļu izmantošanas uzlabošana

Pateicoties European Platooning Challenge, lietojums un izvairīšanās no tukšiem braucieniem piesaista aizvien vairāk uzmanības. “Campus Connectivity” pasākumā Diseldorfā, Vācijā, Daimler norādīja uz transporta kompāniju iespējām savienot telemātikas sistēmas un grafiku programmatūru ar kravu apmaiņu. Nākotnē kravu apmaiņas komunikācijas kravas automašīnu savienojumi sniegs augstu efektivitāti un ienesīgumu.

 Eiropas lielākā transporta platforma TimoCom ir sagatavojusies nākotnei - trūkst tikai savienoto kravas automašīnu plašā izmantošana. Patiesībā, vairāk kā 180 telemātikas sniedzēju jau ir savienoti ar TimoCom. Transporta platformā sekošanas risinājums jau ir savienots ar kravas apmaiņu. Papildus tam transporta un loģistikas uzņēmumi var savienot grafiku programmatūru tieši ar TimoCom.

Nākotne ir sākusies

Šis savienojums ir ļoti nozīmīgs ikdienas darbā - dispečeri var ievadīt saistību grafika programmā un ar Timocom sekošanas funkcijas palīdzību viņi zinās automašīnas pienākšanas laiku un attiecīgajā vietā var atrast piemērotu kravu braucienam atpakaļ. Ja tagad savienotie kravas auto sāks šo procesu, būs iespējams automātiski komunicēt ar transporta platformu, kā arī ar telemātikas sistēmu, lai sūtītu ieteikumus piemērotām atpakaļbrauciena kravām, kas balstās uz tā brīža dispečera datiem.

European Platooning Challenge ir sniedzis jaunu impulsu loģistikai 4.0. Daži uzņēmumi jau ir izvirzījušies priekšā un ir pionieri attiecībā uz inovāciju, bet visa iesaistītā transporta savienošana un sadarbība sniegs vēl vairāk efektivitātes un ienesīgumu.

Vairāk informācijas par TimoCom ir vietnē www.timocom.lv

Lejupielādēt preses relīzi
Uz sākumu