14.11.2018

Risinājums kravas automašīnu stāvvietu neesamībai?

“Park Your Truck” vadītāja Denīze Sčustere (Denise Schuster) iepazīstina ar digitālo novietošanu stāvvietā

Park-Your-Truck-vaditaja-Denize-Scustere-Denise-Schuster-iepazistina-ar-digitalo-novietosanu-stavvieta

Jaunuzņēmuma “Park Your Truck” vadītāja Denīze Sčustere (Denise Schuster) ir iecerējusi mazināt stāvvietu problēmas pie Vācijas šosejām esošajās atpūtas pieturās, izmantojot kravas automašīnu stāvēšanas vietu rezervēšanas portālu. Mēs apspriedām šo projektu ar viņu TIMOCOM LiveTalk 2018. gadā Hannoverē notikušās komercizstādes “IAA Commercial Vehicles” laikā.

Vācijā katru dienu tiek lietotas apmēram 100 000 stāvēšanas vietas

Stāvēšanas vietu neesamība ir stresa faktors, kas var var izraisīt negadījumus autovadītājiem

Vācijā katru dienu tiek lietotas apmēram 100 000 stāvēšanas vietas. Par spīti tam pie šosejām joprojām nav pietiekami daudz autostāvvietu. Kā liecina VEDA (Vereinigung deutscher Autohöfe e.V. vai Vācijas Kravas automašīnu pieturvietu asociācijas) veiktā pētījuma rezultāti, nepieciešamas vēl 30 000 stāvēšanas vietas, un tas vienlīdz negatīvi ietekmē gan automašīnu vadītājus, gan uzņēmumus.

Ja pirmā atpūtas stāvvieta ir pilna, autovadītājam ir jābrauc uz nākamo, cerot tur atrast vietu automašīnas novietošanai. Denīze Sčustere no “Park Your Truck” raksturo problēmu no autovadītāja skata punkta: “Ja es ierodos pēc 17.00, visas stāvēšanas vietas ir aizņemtas. Taču, ja es savu maiņu sāku tikai 10.00, jo, piemēram, izkraušanu nav bijis iespējams veikt līdz pat vēlam vakaram, tad man jābeidz braukt pie stūres plkst. 16.00, jo pretējā gadījumā man nebūs vietas stāvvietā.” Rezultāts: autovadītāji zaudē vērtīgo laiku, nevar pietiekami atpūsties vai ir spiesti meklēt improvizētas stāvēšanas vietas.

Digitāls serviss ir šeit, lai palīdzētu

Denīze Sčustere meklēja risinājumu kravas automašīnu stāvēšanas vietu problēmai jau studiju laikā. Mērķis bija izstrādāt pakalpojumu, kas palīdzētu autovadītājiem izskaust stresu, ko rada stāvēšanas vietas meklēšana un attiecīgi “improvizētu” stāvēšanas vietu meklēšana, piemēram, uz ceļa rezerves joslas. Taču kā šis pakalpojums darbojas praksē? Lai rezervētu stāvēšanas vietu, autovadītājam vispirms jāreģistrējas tiešsaistes sistēmā. Pēc tam dispečers rezervē stāvēšanas vietu konkrētajam autovadītājam, aiztaupot viņam papildu darbu. “Autovadītājs saņem ziņu, kurā pateikts, kad un kur vieta stāvēšanai būs pieejama. Otrajā ziņā tiek sniegta informācija par sanitāro mezglu atrašanās vietu vai stāvēšanas vietai tuvāko lielveikalu,” skaidro Denīze Sčustere. Un tas vēl nav viss, jo, lai nodrošinātu, ka transportlīdzekļu vadītāji var relaksēti pavadīt vakaru ārpus transportlīdzekļa, “Park Your Truck” sadarbojas ar “Ibis Budget Hotels”, lai informētu par tuvākajā apkārtnē pieejamajiem viesnīcu numuriem. Taču lielākā priekšrocība, ko sniedz rezervēšanas sistēma, ir autovadītāja un citu drošība uz ceļa. Ja autovadītājiem vairs nebūs jāmeklē improvizētas vietas stāvēšanai, negadījumu risks uz Vācijas šosejām mazināsies. 

Alternatīvas stāvēšanas vietas, lai mazinātu nepietiekamību

Jaunuzņēmums tirgū darbojas tikai dažus mēnešus, taču par spīti dažiem “aklajiem punktiem” kartē “Park Your Truck” jau ir līderis Eiropas tirgū. Tas, protams, ir labs sākums, taču arī akcentē, cik ļoti šis pakalpojums ir nepieciešams. Nav nekāds pārsteigums, ka uzņēmuma mērķi ir ambiciozi: vadītāja teica, ka tas plāno “6 mēnešu laikā piedāvāt vairāk nekā 10 000 papildu vietu stāvēšanai.” Tas nosegtu vienu trešo daļu no nepieciešamajām vietām uz Vācijas šosejām.

Tā vietā, lai gaidītu, kad pie šosejām tiks izbūvētas jaunas stāvēšanas vietas, kas izmaksā apmēram 80 000 eiro par katru stāvēšanas vietu, nemaz jau nerunājot par atļauju saņemšanai un būvniecībai nepieciešamo laiku, kas var aizņemt līdz pat 10 gadus, uzņēmumam ir cits plāns. Tas rada jaunas vietas stāvēšanai, pārveidojot, piemēram, uzņēmumu teritorijas vai komercobjektus, uz ko neattiecas Vācijas federālais likums par šosejām. “Park Your Truck” ir atradis vairākus sabiedrotos šim projektam. Tie kopā ir izstrādājuši koncepciju, piedāvājot pievilcīgas kravas automašīnu novietošanas vietas komercobjektos, kur ir nodrošināts galvenais nepieciešamais (piemēram, sanitārie mezgli vai atkritumu izvešana). Tas, protams, varētu būt arī svarīgs ienākumu avots kopienām un piedāvāt autovadītājiem lielisku alternatīvu.

Vairāk informācijas par TIMOCOM varat atrast www.timocom.lv

Lejupielādēt preses relīzi
Uz sākumu